ERGO 7 - ubezpieczenie od ognia i zdarzeń losowych

zdjęcia artykułu 1
2018-01-23 14:19 | Opublikował: Administrator
Ubezpieczenie, które ochroni dom lub mieszkanie niemal na każdy możliwy wypadek.

Ubezpieczenie od ognia i zdarzeń losowych jest niezbędnym elementem ochrony każdej nieruchomości, niezależnie od tego, czy jest to rozległa posesja z ogrodem czy mieszkanie w wielopiętrowym budynku. Ergo 7 daje w tym zakresie bardzo szeroki wachlarz możliwości, począwszy od podstawowych zabezpieczeń, które wymagają banki aż po ochronę od wszystkich ryzyk tego rodzaju (wariant All Risk).

Ubezpieczenie od zdarzeń losowych – co obejmuje?

Zdarzenia losowe obejmowane tym ubezpieczeniem obejmują zarówno zdarzenia będące efektem działania sił natury (grad, huragan, napór śniegu, przepięcie w trakcie burzy, osunięcia ziemi), jak też działaniem instalacji, urządzeń czy osób trzecich jak to ma miejsce np. w przypadku zalania, wybuchu czy upadku statku powietrznego. Do tego dochodzi oczywiście ochrona przed pożarem i jego skutkami (zadymienie, oczadzenie ścian czy wyposażenia i rzeczy osobistych).

Poszczególne warianty ochrony (oznaczone gwiazdkami) ilustruje poniższa tabela, jak widać Ergo 7 pozwoli zarówno ubezpieczyć dom typowo pod kredyt, jak i kompleksowo ochronić praktycznie wszystko co się w nim znajduje włączając architekturę ogrodu.

ubezpieczenie-od-ognia-tabela

Warto zwrócić uwagę, że pierwszy, jednogwiazdkowy i najtańszy wariant nie obejmuje ochrony od przepięć innych niż spowodowanym uderzeniem pioruna. Te są zdecydowanie rzadsze niż przepięcia powstałe w sieci elektrycznej.

OC najemcy, assistance domu i mieszkania

W uzupełnieniu wybranej ochrony Ergo 7 oferuje możliwość uzupełnienia o:

- OC najemcy – chroni przed skutkami odpowiedzialności cywilnej za szkody, które popełnić mogą osoby wynajmujące mieszkanie lub dom w związku z jego użytkowaniem.

- Home Assistance – pomoc w razie domowych awarii, w razie ich wystąpienia lub konieczności przeglądów instalacji ubezpieczyciel pokrywa koszty (do 5 tys. zł).

- Medical Assistance – organizacja I pokrycie kosztów pomocy medycznej w razie zachorowania, w tym m.in. dowóz do placówek czy dostarczanie leków i żywności, wizyty specjalistów, rehabilitacja domowa .

- SOS Assistance – organizacja I pokrycie kosztów lokalu zastępczego (do 90 dni) w razie gdyby dom lub mieszkanie nie nadawało się do użytku w wyniku szkody.

 

ERGO 7 - powrót do tekstu głównego