ERGO 7 - ubezpieczenie OC posiadacza pojazdu

zdjęcia artykułu 1
2018-01-25 15:52 | Opublikował: Administrator
Jedna z części ubezpieczenie obejmuje również OC komunikacyjne, dostępne w kilku wariantach.

Ubezpieczenie Ergo 7 obejmuje swoim zakresem również ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC) właścicieli pojazdów, którego obowiązek posiadania nakłada na nas odpowiednia ustawa. Chroni ono właściciela pojazdu na wypadek zdarzeń, w których doszłoby do strat w mieniu lub uszczerbku na zdrowiu osób poszkodowanych.

OC właściciela pojazdu – warianty

Ubezpieczenie OC w ramach formuły Ergo 7 jest skierowane zarówno do zainteresowanych najbardziej podstawowym zabezpieczeniem (czyli tym, co nakłada na nas prawo), jak też osób poszukujących nieco szerszego zakresu ochrony. W jego ramach właściciele aut i innych pojazdów mogą liczyć m.in. na ubezpieczenie szyb, odszkodowanie na wypadek kosztów holowania pojazdu, a także możliwość korzystania z asystenta prawnego lub pojazdu zastępczego przez określony czas.

Poszczególne warianty dostępnego OC właściciela pojazdu przedstawia poniższa tabela:

Ubezpieczenie OC jest ważne na terenie Polski oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego (Unia Europejska, Norwegia, Liechtenstein i Szwajcaria). Aby mieć ochronę na pozostałych obszarach globu konieczne będzie zaopatrzenie się w Zieloną Kartę.

Opcja ochrony utraty zniżki

Szczególnie wartą uwagi opcją ubezpieczenie ochrony utraty zniżki OC, które szczególnie przydaje się kierowcom całymi latami jeżdżącymi bez szkód i posiadającymi z tego tytułu wypracowane zniżki. Dzięki temu, gdyby z czasem taka szkoda się przydarzyła, ubezpieczyciel przy kolejnym wznowieniu polisy zachowa się tak, jakby ta nie miała miejsca. Mówiąc kolokwialnie, przymknie na nią oko.

ERGO 7 - powrót do tekstu głównego