ERGO 7 - Autocasco

zdjęcia artykułu 1
2018-01-26 13:36 | Opublikował: Administrator
Zabezpieczenie auta na wypadek uszkodzeń, kradzież lub całkowitego zniszczenia. Kilka opcji likwidacji szkód.

Autocasco (AC) dostępne w ramach ERGO 7 to ubezpieczenie na wypadek utraty, zniszczenia lub uszkodzenia oraz kradzieży pojazdu. Przeznaczone dla Klientów indywidualnych pozwala kompleksowo zabezpieczyć auto niemal dosłownie na wszelki wypadek, a dostępne warianty pozwalają dostosować zakres ubezpieczenia do rodzaju i wieku pojazdu jak i przede wszystkim potrzeb kierowcy.

AC dla mniej i bardziej wymagających

Dostrzegając bardzo zróżnicowane oczekiwania właścicieli pojazdów ubezpieczyciel proponuje trzy bazowe warianty ubezpieczenia AC (gwiazdki) wraz z możliwością wyboru metody likwidacji uszkodzeń (tzw. szkód częściowych). Zakres poszczególnych opcji dostępnych w ramach autocasco widać w poniższej tabeli.

Autocasco w Ergo 7 – likwidacja szkód

W ramach AC w Ergo 7 Klient ma do dyspozycji trzy metody likwidacji uszkodzeń, są nimi:

- kosztorys – zazwyczaj decydują się na niego właściciele starszych aut, pozwala na szybką likwidację szkody i korzystnie wpływa na wysokość składki,

- Autoryzowana Stacja Obsługi – umożliwia naprawę na częściach oryginalnych w dowolnym wskazanym warsztacie, dostępne dla pojazdów do 9 roku eksploatacji,

- Sieć Partnerska – dostępna dla aut nie starszych niż 12 lat, naprawa w sprawdzonych i należących do sieci warsztatach charakteryzuje się zminimalizowaniem formalności i bardzo szybką ścieżką naprawy.

Warto wspomnieć, że AC można rozszerzyć o klauzulę  ochrony utraty zniżki za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia, dzięki czemu jedna szkoda w roku nie wpłynie ujemnie na wysokość składki podczas wznowienia w ramach Ergo 7. Dostępna jest również klauzula stałej sumy ubezpieczenia na 12 (dla aut nie starszych niż 12 lat), dzięki czemu w przypadku utraty lub szkody całkowitej (zniszczenia) upływ czasu nie będzie miał wpływu na wysokość sumy odszkodowania.

ERGO 7 - powrót do tekstu głównego