Grand Duo od Hestii – prywatna emerytura i ochrona w jednym

zdjęcia artykułu 1
2018-02-04 21:25 | Opublikował: Administrator
Zabezpiecz swoją przyszłość i bliskich na wypadek, gdyby im Ciebie zabrakło.

Grand Duo to propozycja ERGO Hestii skierowana do osób poszukujących zabezpieczenia finansowego na przyszłość połączonego z ochroną własnego życia. Dzięki formule hybrydowej połowa składki jest przeznaczona na świadczenia gwarantowane, a pozostałe środki trafiają do funduszu inwestycyjnego i są inwestowane zgodnie z wybraną przez Klienta strategią. Niskie opłaty i możliwość swobodnego dokładania kapitału w razie wzrostu dochodów czynią z Grand Duo doskonałą propozycję na prywatną emeryturę w ramach III filaru.

Dostatnia emerytura, solidna ochrona

Oferta Hestii zakłada podział składki w proporcji 50 : 50. Pierwsza część zostaje przeznaczona na pokrycie kosztów głównej umowy ubezpieczenia na życie. Zawiera ona gwarantowaną sumę ubezpieczenia, która zostanie wypłacona w razie śmierci ubezpieczonego a także na koniec okresu ubezpieczenia (czyli osiągnięcia 65 r.ż.) jeśli odkładamy na emeryturę (tzw. polisa na życie i dożycie). Co ważne, suma ta nie będzie objęta 19-proc. podatkiem od zysków kapitałowych ponieważ z prawnego punktu widzenia jest to ubezpieczenie.


Druga część składki to część stricte inwestycyjna, gdzie nasze oszczędności są pomnażane za pośrednictwem Ubezpieczeniowych Funduszy Kapitałowych. W przypadku Grand Duo będzie to renomowany fundusz inwestycyjny ESALIENS (dawniej Legg Mason), obecny na polskim rynku od ponad dwóch dekad. Przez okres trwania ubezpieczenia finansiści biorą na siebie zadanie wypracowania zysku, w ramach wybranej przez Klienta strategii. Ostatecznie to on decyduje, czy stawia na akcje, czy też woli papiery wartościowe uznawane za bardziej bezpieczne (obligacje).

Jak widać w ramach poszczególnych strategii następuje dywersyfikacja pieniędzy Klienta, znacznie różniąca się proporcjami. Doradca ubezpieczeniowy jest w stanie zrobić symulację poszczególnych strategii w określonej perspektywie czasowej i warto go o to poprosić.

Elastyczne inwestowanie, dodatkowe formy ochrony

To, co wyróżnia Grand Duo na tle innych ubezpieczeń tego typu, jest bardzo elastyczne podejście do potrzeb Klienta w toku trwania ubezpieczenia. Może on zarówno okresowo zawiesić składkę w razie przejściowych trudności finansowych, jak też jeden raz zadeklarować jej zmianę. Niezależnie od tego, zawsze ma możliwość otworzenia subkonta, w ramach którego będzie mógł tylko i wyłącznie inwestować, a wpłacać na nie kiedy tylko zdecyduje się na pomnażanie dodatkowych środków. I nie jest zobowiązany robić tego regularnie.

Za pomocą platformy internetowej ubezpieczeni zawsze i z każdego miejsca na świecie mogą mieć podgląd tego, co dzieje się z ich oszczędnościami. Należy pamiętać, że niezależnie od tego, co będzie działo się na rynkach finansowych (kryzysy, krachy) gwarantowana suma (z tej ochronnej połowy składki zostanie zawsze wypłacona. Tutaj ryzyko w 100 proc. bierze na siebie ERGO Hestia.

Jak widać z poniższego zestawienia 35-latek w dniu przejścia na emeryturę będzie miał do dyspozycji prawie 250 tys. zł, podczas gdy przez ten okres wpłacił łącznie 96 tys. zł. Symulacja nie zakłada indeksacji składki (w tym wypadku 250 zł), choć Hestia zaproponuje nam to w każdą rocznicę polisy. Jest to opcja zawsze warta rozważenia, bo pieniądz z czasem traci na wartości i te przykładowe ćwierć miliona złotych nie będzie miało tej samej siły nabywczej co w dniu zawarcia ubezpieczenia.

Na koniec warto wspomnieć o opcjonalnych formach ochrony dostępnych w ramach części gwarantowanej. Ubezpieczenie w tej najbardziej podstawowej formie chroni naszych bliskich na wypadek naszej śmierci, natomiast można je rozszerzyć m.in. o śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku, wypadku komunikacyjnego czy też rentę na wypadek utraty zdolności do pracy.