Assistance - pomoc dla przezornych kierowców

zdjęcia artykułu 1
2018-02-06 15:56 | Opublikował: Administrator
Podróżuj bezpiecznie i komfortowo, niezależnie od tego co zdarzy się na drodze.

Assistance to dobrowolne, dodatkowe ubezpieczenie ochraniające kierowcę i pasażerów pojazdu w trakcie podróży. Umożliwia skorzystanie z pomocy drogowej gdyby doszło do awarii lub wypadku, a poza holowaniem również zorganizowanie pojazdu zastępczego czy części zamiennych niezbędnych do dalszej drogi. Dostępne na rynku pakiety assistance dają szereg opcji i możliwości, z którymi warto się zapoznać aby ubezpieczenie dokładnie odpowiadało potrzebom kierowcy.

Assistance w pakiecie z OC lub AC

Towarzystwa ubezpieczeniowe zazwyczaj oferują assistance jako dodatek do ubezpieczenia autocasco lub OC posiadacza pojazdu mechanicznego. Tak jest m.in. w Ergo Hestii, która posłuży nam dalej jako przykład. Obecnie tylko kilka firm pozwala na samodzielny zakup assistance, o czym warto pamiętać, gdyby nagle okazał się potrzebny np.  kiedy zaczynamy pracować poza miejscem zamieszkania i musimy regularnie dojeżdżać. Niemniej jednak oferta w pakiecie z AC lub OC zawsze będzie bardziej korzystna cenowo.

Dlaczego warto zainwestować w assistance? Przede wszystkim daje ono ten komfort, że niezależnie co się stanie z autem na drodze, zawsze będziemy mogli liczyć na profesjonalną pomoc w ramach ubezpieczenia. Wystarczy wybrać numer wskazany w polisie i poprosić o wsparcie. Ubezpieczyciel niezwłocznie powiadomi najbliższego dostępnego fachowca, z którym współpracuje i to z nim ostatecznie się rozliczy.

Na co może liczyć kierowca z assistance?

Zakres usług, na jakie może liczyć ubezpieczony w ramach assistance zależy przede wszystkim od wariantu na jaki się zdecydował. Oferta firm ubezpieczeniowych w tym zakresie jest dość zróżnicowana, więc za przykład posłuży nam assistance oferowany przez Ergo Hestię. W ramach ubezpieczenia ERGO 7 mamy dostępne warianty:

Wypadek – zabezpiecza nas przed konsekwencjami wypadków drogowych, wandalizmu, kradzieży, pożaru czy nawet wybuchu pojazdu. Umożliwia holowanie do 500 km w kraju oraz 250 km poza jego granicami. Ubezpieczyciel zorganizuje też pojazd zastępczy na okres do 5 dni, a w razie konieczności również zakwaterowanie czy pomoc psychologa. Do tego wsparcie w razie problemów z paliwem (dowóz).
Awaria – ochrona poszerzona o inne zdarzenia powodujące unieruchomienie pojazdu, jak awarie poszczególnych elementów (np. opony) czy systemów, a także zatrzaśnięcie czy zgubienie kluczyków. Pojazd zastępczy na okres do 5 dni, można z niego skorzystać dwa razy w roku. Wymaga wykupienia wariantu wypadek.
Turbo – Obejmuje zakres ochrony dwóch poprzednich poszerzony o holowanie bez limitu na terytorium RP, a także do 1 000 km za granicą. Możliwy tylko w pakiecie z dwoma pozostałymi wariantami.

Jak widać, wybór wariantu zależy przede wszystkim od naszych potrzeb. Przede wszystkim od tego jak często i gdzie podróżujemy. Jeśli zaś czekają nas długie podróże służbowe czy rodzinne wyjazdy na wczasy za granicą, to warto zawczasu odwiedzić doradcę i swój dotychczasowy zakres rozszerzyć.