Twój sposób na raka z onkopolisą od Warty

zdjęcia artykułu 1
2018-02-20 21:42 | Opublikował: Administrator
Mając nawet pół miliona złotych na leczenie zdecydowanie łatwiej wygrasz swój wyścig o życie.

Warta Sposób na Raka to ubezpieczenie pozwalające skutecznie pokonać każdy nowotwór. Co roku wykrywa się je u ponad 150 tys. osób w Polsce, nierzadko zdecydowanie zbyt młodych, aby być objętymi badaniami profilaktycznymi. Ciągle obecny stres, niezdrowe odżywianie, nałogi czy też czynniki genetyczne zdecydowanie zwiększają ryzyko zachorowania, więc warto zawczasu być na nie przygotowanym. Bo w tym starciu gra toczy się o najwyższą stawkę.

Nawet pół miliona na walkę z rakiem

W walce z rakiem najważniejsze są dwa czynniki – czas i pieniądze. Tyle, że to pieniądze pozwalają nie tracić tego pierwszego. Dlatego ubezpieczenie, które pokrywa koszty leczenia w specjalistycznych klinikach czy też otwiera drzwi do lekarzy, do których musielibyśmy czekać latami może okazać się najskuteczniejszą bronią w walce z nowotworem. Warta Sposób na Raka pozwala choremu skorzystać z puli sięgającej nawet 500 000 zł na leczenie i badania nawet przez 10 lat od dnia postawienia pierwszej diagnozy. I to mimo tego, że skończył się okres płacenia składek.

Jak działa polisa? Wszystko zaczyna się w momencie podejrzenia nowotworu złośliwego lub łagodnego guza mózgu. Poza przewidzianym świadczeniem, które Warta wypłaci w ciągu 21 dni mamy też zapewniony dostęp do tak zwanej drugiej opinii medycznej, którą dostarczy renomowany ośrodek (np. Harvard Medical School). Zagraniczni specjaliści zapoznają się z wynikami badań i ewentualnie skorygują obecne rekomendacje odnośnie procesu leczenia.

Kompleksowa opieka nad chorym

Ubezpieczenie działa w trakcie całego procesu leczenia, wypłacając świadczenia w razie konieczności przejścia przez chemioterapię czy radioterapię oraz (w wariancie rozszerzonym) na wypadek zabiegu operacyjnego. Uzupełnieniem ochrony są usługi assistance, w tym m.in. zapewnienie opieki nad dziećmi, transportu, wizyty domowej i zwrot kosztów peruk. Całość procesu opieki jaką może mieć zapewniony chory widać w poniższej tabeli.

 

 

Sama polisa jest zawierana na 5 lat, choć jeśli proces leczenia wykroczy poza ten czas, to ochrona (wypłata świadczeń) będzie wciąż działać, maksymalnie do 10 lat. Ubezpieczenie może zawrzeć każdy w wieku od 18. do 60 roku życia i może być przedłużana po upływie wspomnianych 5 lat na kolejny okres. Badania lekarskie nie są konieczne, wystarczy jedynie podpisanie krótkiego oświadczenia.