Assistance domowe - gdy potrzebujesz fachowca

zdjęcia artykułu 1
2018-04-28 14:43 | Opublikował: Administrator
Ubezpieczenie, które zorganizuje i pokryje koszty serwisu w razie awarii.

Domowe assistance to niezwykle praktyczne ubezpieczenie, zazwyczaj będące opcjonalnym dodatkiem do zabezpieczenia nieruchomości. Zadziała w razie konieczności wizyty fachowca (hydraulika, elektryka itp), a towarzystwo ubezpieczeniowe bierze na siebie zarówno organizację samego serwisu, jak też opłacenie jego kosztów. Tym samym osoby, które wykupią assistance nie muszą martwić się o to, że nieprzewidziane zdarzenie skutecznie pokrzyżuje ich prywatne lub zawodowe plany.

Domowe assistance - zakres i warianty

Oferowane obecnie assistance domowe może różnić się zakresem przewidzianych w umowie usług oraz sumą, do jakiej towarzystwo ubezpieczeniowe jest gotowe zapłacić za interwencje fachowców. Oferta liczących się na rynku ubezpieczycieli jest dość bogata i może się znacznie różnić w zależności od konkretnej polisy. Niemniej jednak można wyróżnić zazwyczaj pojawiające się w umowach usługi, które obejmują m.in.:

  • awarie instalacji i osprzętu hydraulicznego,
  • awarie urządzeń AGD i RTV,
  • zatrzaśnięcia, blokada zamków w drzwiach,
  • awarie systemu ogrzewania,
  • zakłócenia pracy instalacji elektrycznych,
  • serwis sprzętu komputerowego,
  • pomoc szklarza czy stolarza.

Ubezpieczenie działa na prostej zasadzie. W razie nagłego zdarzenia wymagającego pilnej interwencji nie trzeba tracić czasu wyszukując fachowca na własną rękę. Wystarczy telefon do centrum alarmowego, a towarzystwo ubezpieczeniowe zrobi to za nas. Odnośnie pokrycia kosztów, to zazwyczaj obejmują one również dojazd, a limit (zwykle roczny) oraz to, czy w zakresie są również niezbędne części to już kwestia ustaleń konkretnej umowy.

Opcje dodatkowe w ramach ubezpieczenia

Chociaż assistance domowe zazwyczaj kojarzymy z wyżej wymienionymi usługami, to pomoc firmy ubezpieczeniowej nie musi się do tego ograniczać. W ramach pakietów można ustrzec się również np. przed zdarzeniami zmuszającymi ubezpieczonego do poszukiwania lokalu zastępczego na czas niezbędnych oględzin czy napraw. Wówczas o wszystko może zadbać ubezpieczyciel, a właściciel z polisy wraz z bliskimi ma pewność, że nawet mimo bardzo poważnej szkody nie pozostanie bez przysłowiowego dachu nad głową.