Jakie ubezpieczenie na życie powinien wybrać singiel?

zdjęcia artykułu 1
2018-05-09 03:22 | Opublikował: Administrator
Osoby stanu wolnego mają inne potrzeby niż te w stałych związkach. Oferowane przez naszą agencję rozwiązania ubezpieczeniowe pozwalają ochronić je tak, aby otrzymały wsparcie dokładnie wtedy, gdy będą go potrzebowały.

Bycie singlem to nie tylko brak zobowiązań, ale też szczególna odpowiedzialność za siebie. Większość wolnych panów i pań błędnie zakłada, że w związku z brakiem stałego partnera w ogóle nie potrzebuje ubezpieczenia na życie. Tak jednak nie jest, bo poważne choroby, wypadki czy inne tego rodzaju okoliczności nie zwracają uwagi na stan cywilny. Ubezpieczenie na życie będzie nie tylko przejawem odpowiedzialności za własny los, ale i nieocenionym wsparciem w tych najtrudniejszych momentach.

Ubezpieczenie na życie a potrzeby singli i singielek

Wybierając ubezpieczenie na życie powinno się kierować przede wszystkim potrzebami, a te w przypadku osoby z brakiem zobowiązań rodzinnych są inne niż małżonka czy rodzica. Singiel nie może liczyć, że ktoś poczuje się odpowiedzialny za jego los, ale też nie ma kogoś, za kogo powinien odpowiadać. W takim przypadku ochrona na wypadek zdarzeń powodujących komplikacje zdrowotne będzie dalece ważniejsza niż ogólna suma, którą otrzyma osoba uposażona w polisie na wypadek jego śmierci.

Tak więc wybierając polisę należy skupiać się na zdarzeniach (ryzykach), jakie niosą za sobą konieczność ponoszenia dodatkowych wydatków na leczenie czy rehabilitację albo też powodują dłuższą przerwę w pracy i tym samym znaczne uszczuplenie dochodów. Typowe sytuacje tego rodzaju to m.in. poważne zachorowania, wypadki, doznanie trwałego uszczerbku na zdrowiu czy też konieczność dłuższej hospitalizacji lub zabiegów operacyjnych. Pozostaje kwestia doboru sum na poszczególne z nich.

Dostępne rozwiązania ubezpieczeniowe

Wybierając odpowiednie ubezpieczenie, warto mieć przede wszystkim na uwadze, czy jest się chronionym w ramach ubezpieczeń grupowych w miejscu pracy. Następnie razem z doradcą przeanalizować sumy świadczeń na każde ze zdarzeń i zastanowić się, czy rzeczywiście pokryją one niezbędne wydatki np. w razie gdy konieczne okaże się leczenie specjalistyczne a oczekiwanie miesiącami w kolejkach nie wchodzi w grę. Jeżeli nie, to warto rozważyć indywidualne zabezpieczenie na życie z szerokim katalogiem świadczeń, jak np. Warta Ochrona.

Wartym uwagi uzupełnieniem ochrony grupowej jest również Duo Protect od ERGO Hestii. W przypadku singli ubezpieczenie to wiąże się ze stałym, miesięcznym świadczeniem na wypadek trwałej utraty zdolności do pracy (powyżej 6 miesięcy), a suma ubezpieczenia na wypadek śmierci jest relatywnie niewielka. Niewątpliwym atutem rozwiązania Hestii jest też stała składka przez cały okres trwania ubezpieczenia. Przykładową relację składki do świadczeń ilustruje grafika:

Wracając do samej ochrony grupowej, to są dla niej alternatywy, jeśli z jakichś przyczyn nie można z niej skorzystać. Są nimi grupy otwarte, charakteryzujące podobnym stopniem ochrony i niską składką, a rozwiązaniem dla bardziej wymagających singli będzie dedykowanym im wariant ubezpieczenia Warta dla Ciebie i Rodziny.