Agrocasco – ubezpieczenie maszyn rolniczych

zdjęcia artykułu 2
2018-05-30 11:24 | Opublikował: Administrator
Ochrona przed finansowymi skutkami wypadków, uszkodzeń czy kradzieży maszyn i osprzętu rolniczego.

Inwestycje w maszyny rolnicze wiążą się z dużymi nakładami, dlatego nie warto wahać nad podjęciem decyzji o ich ubezpieczeniu. Agrocasco to rozwiązanie dedykowane dla różnego rodzaju maszyn i osprzętu, pozwalające zabezpieczyć finansowo właściciela na wpadek uszkodzeń, awarii czy kradzieży. Dobrana właściwie ochrona pozwoli spać spokojnie nawet w okresie największego natężenia prac polowych.

Agrocasco – co i jak chroni ubezpieczenie?

Agrocasco stworzono na potrzeby posiadaczy maszyn rolniczych, a w swojej ofercie ma je obecnie kilka z największych na rynku towarzystw ubezpieczeniowych. Ubezpieczenie może obejmować nie tylko ciągniki czy kombajny, ale też np. prasy, glebogryzarki, zgrabiarki czy przyczepy. Sama ochrona może dotyczyć szeregu sytuacji, co warto mieć na uwadze podczas rozmowy z doradcą. Maszyny mogą przecież ulec uszkodzeniu nie tylko podczas samych prac, ale również w toku przemieszczania się oraz podczas postoju czy parkowania.

Polisa zawarta w ramach agrogasco może mieć mniej lub bardziej szeroki zakres, w zależności od potrzeb właściciela, ale chcąc uznać takie ubezpieczenie za kompleksowe powinno się uwzględniać ogień i szereg zdarzeń losowych (deszcze nawalne, gradobicia itp.), zabezpieczenie przed kradzieżą oraz skutki ewentualnych wypadków podczas pracy czy transportu.

Okres i warunki ubezpieczenia

Ubezpieczenie agrocasco zawiera się zwykle na rok, ale też można zdecydować się na krótszy okres czasu obejmujący wyłącznie kilka miesięcy sezonu prac polowych. Przed podpisaniem polisy warto nie tylko zwrócić uwagę na określone w umowie sumy ubezpieczenia, ale również na warunki bo ich niespełnienie może oznaczać problemy przy decyzji o wypłacie świadczenia. Doświadczony doradca będzie w stanie wyjaśnić wszelkie niejasności dzięki czemu właściciel będzie miał pewność, że niczemu nie uchybił.

Co do zasad, to towarzystwa ubezpieczeniowe wymagają przede wszystkim przestrzegania przepisów przeciwpożarowych oraz zasad BHP w trakcie pracy, a także użytkowania samej maszyny zgodnie z przeznaczeniem. Szczególną uwagę należy zwrócić na rodzaje zabezpieczeń przeciw kradzieży, bo ubezpieczyciel może określić dodatkowe warunki oraz stan budynku w jakim konkretna maszyna jest przechowywana.