Ubezpieczenia dla fizjoterapeutów – OC i pakiety

zdjęcia artykułu 1
2018-06-20 11:07 | Opublikował: Administrator
Indywidualnie dobierane rozwiązania uwzględniające obowiązkowe ubezpieczenia OC fizjoterapeutów.

Ostatnie zmiany w ustawie o zawodzie fizjoterapeuty wiążą się również z nowymi regulacjami odnośnie wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia OC. Wychodząc naprzeciw tym zmianom przygotowaliśmy ofertę dla przedstawicieli tego zawodu. Pozwoli ona nie tylko pracować nadal w zgodzie z prawem, ale również zapewni indywidualnie dobraną ochronę podczas wykonywania świadczeń.

Fizjoterapeuta chroniony jak medyk

Zawód fizjoterapeuty wiąże się z dużą odpowiedzialnością za zdrowie a nawet życie pacjentów dlatego też intencją ostatnich zmian prawnych było zrównanie ich w prawach i obowiązkach z przedstawicielami innych zawodów medycznych. Każda potencjalna szkoda powstała w trakcie pracy niesie za sobą powstanie roszczeń na drodze cywilnej, a w ich konsekwencji wypłaty świadczeń za doznany uszczerbek bądź renty.

Prowadzący jednoosobową działalność fizjoterapeuci muszą przekształcić ją w podmiot leczniczy, a tym samym wykupić ubezpieczenie OC fizjoterapeuty z określonymi sumami gwarancyjnymi. Ich obecny próg określono na 75 000 euro (jedno zdarzenie) oraz 350 000 euro (wszystkie zdarzenia). Obowiązkowa polisa obejmuje wszystkie czynności wymienione we wspomnianej ustawie. Nasza agencja jest w stanie zaoferować zarówno podstawowy wariant ubezpieczenia w wiodących towarzystwach ubezpieczeniowych (INTER Polska, PZU itd), jak również rozszerzyć je w zależności od indywidualnych oczekiwań.

OC fizjoterapeuty w pakiecie ubezpieczeń

Wyznajemy zasadę, że każdy fizjoterapeuta jest inny, dlatego też jesteśmy w stanie ochronić każdego przedstawiciela tego zawodu zgodnie z jego indywidualnymi potrzebami. Ochrona w ramach ubezpieczenia może obejmować m.in. wybrane zabiegi manualne (manipulacje, mobilizacje, akupunkurę, akupresurę, igłoterapia), ochronę prawną na wypadek roszczeń pacjentów i ochronę przed skutkami ewentualnego naruszenia praw pacjenta. Do tego świadczenia na wypadek zarażenia HIV/WZW czy wsparcie w wypadku fizycznej napaści przez pacjenta.

Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia naszych biur, jak również uprzedniego kontaktu telefonicznego z wyspecjalizowanym doradcą pod nr. +48 730 800 406 (p. Aneta Walendziak).