NNW Szkolne - w Trosce o twoje dziecko

zdjęcia artykułu 2
2018-08-23 11:27 | Opublikował: Administrator
Dobrowolne ubezpieczenia dla uczniów na każdym etapie edukacji.

Ochrona dziecka powinna być troską każdego rodzica, dlatego warto o nią zadbać samodzielnie. Ubezpieczenia Następstw Nieszczęśliwych Wypadków dedykowane dla uczniów potrafią znacząco różnić się zakresem i sumami ubezpieczenia, dlatego tylko świadomy wybór pozwoli bez obaw planować przyszłość naszych pociech.

Zadania ubezpieczenia dla uczniów

Szkolne NNW ma za zadanie zapewnić środki na leczenie, rehabilitację lub inne czynności niezbędne do szybkiego powrotu do zdrowia, gdy naszym dzieciom przydarzy się wypadek, choroba lub inne przykre zdarzenie. Polisa może objąć zarówno pociechy na etapie przedszkolnym, jak i już formalnie dorosłych studentów wyższych uczelni.

Praktycznie każde liczące się towarzystwo ubezpieczeniowe ma NNW Szkolne w swojej ofercie, jednak już dość pobieżne ich przejrzenie pozwala dostrzec jak znacząco potrafią się różnić zarówno zakres (zdarzenia powodujące wypłatę świadczeń), jak i sumy ubezpieczenia (maksymalne odszkodowanie) w poszczególnych przypadkach. W oczywisty sposób powstaje pytanie, jak wybrać te właściwe dla potrzeb naszych dzieci.

Szkolne NNW z asystą doradcy

Odpowiedź najłatwiej znaleźć konsultując się z doświadczonym doradcą (nasza agencja porad udziela bezpłatnie), który pomoże nam uświadomić sobie, na jakie ryzyka może być narażony uczeń oraz jaka wysokość wsparcia pomoże mu jak najszybciej wrócić do pełnej sprawności. Nietrudno sobie wyobrazić, jak w razie przykrego zdarzenia musimy nadszarpnąć domowe budżety na uniknięcie kolejek do specjalistów czy czekanie na zabieg. O lekach i sprzęcie medycznym nie wspominając. A z kolei każdy dzień przerwy to rosnące zaległości w nauce, a więc nierzadko i kolejne wydatki, tym razem na korepetycje.

Przed samą wizytą warto zapoznać się z tabelami świadczeń i zdarzeń (ryzyk), jakie oferują towarzystwa ubezpieczeniowe w ramach dostępnych pakietów. Łatwo zauważyć, jak sumy ubezpieczeń na poszczególne z nich przekładają się na wysokość rocznej składki. Poniżej tegoroczna oferta Compensy i Generali.

 

Tabela 1 - ubezpieczenie szkolne NNW Compensa

 

Tabela 2 - ubezpieczenie Generali, z myślą o NNW