Ochrona Prawna z Concordią

zdjęcia artykułu 1
2018-09-21 02:50 | Opublikował: Administrator
Ubezpieczenie, które pomoże w sytuacji, gdy musisz skorzystać z prawnika.

Skomplikowane prawo, długie procedury, niepewne rezultaty sporów sądowych - sytuacji, w których usługi prawnicze stają się konieczne można sobie wyobrazić naprawdę wiele. Te zaś potrafią naprawdę słono kosztować, dlatego warto zadbać aby w razie potrzeby nie zrujnować własnej kieszeni czy firmowej kasy. Z pomocą przychodzi ubezpieczenie, które pokryje koszty pomocy prawnika w każdej sytuacji, gdy będzie ona potrzebna.

Ubezpieczenie ochrona prawna - przedmiot i warianty

Zadaniem tego ubezpieczenia jest pokrycie kosztów prowadzonych przez posiadacza polisy sporów prawnych. Rachunki za adwokata, radcę czy koszty sądowe będą podlegały zwrotowi, a polisę może zawrzeć każdy - osoby pracujące na etatach, przedsiębiorcy, kierowcy czy posiadacze gospodarstw rolnych. Ubezpieczenie jest możliwe do zawarcia w następujących wariantach:

Rodzina - chroni posiadacza polisy i jego najbliższych w codziennych sprawach jak np. w razie wystąpienia sporu z pracodawcą czy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Zadziała również w przypadkach walki o odszkodowanie, a także w razie postępowania kranego przeciw ubezpieczonemu.

Auto - obejmuje wszelkie sprawy związane z pojazdem posiadacza polisy, w tym przede wszyskim zdarzenia jakie mogą wystąpić w ruchu drogowym (dochodzenie odszkodowania, odmowa wypłaty z OC sprawcy). Także, gdy przeciw ubezpieczonemu jest prowadzone postępowanie w razie popełnenia przez niego wykroczenia lub przestępstwa.

Biznes - ochrona na wypadek wszelkich sporów prawnych związanych z działalnością gospodarczą, w tym również przedstawicieli wolnych zawodów. Pomocą będą objęte sytuacje np. związane ze zniszczeniem lub uszkodzeniem mienia przez kontrahenta, spory z pracownikami czy ZUS, wypadki w trakcie pracy, zanieczyszczenia środowiska.

Agro - pomoc związana z działalnością rolniczą, obejmująca takie zdarzenia, jak wypadki przy pracy, konieczności uboju, zniszczenia mienia czy upraw, dochodzenia praw konsumenckich w razie zakupu niesprawnej maszyny, sporów z KRUS czy ZUS.

Zalety i korzyści dla posiadaczy ubezpieczenia

Ubezpieczenie ochrony prawnej to poza wymienionymi wariantami, także stały dostęp do telefonicznej porady prawnej, która w razie potrzeby może być poparta pisemną opinią. Nie obowiązuje też limit spraw, które są objęte ochroną w toku trwania polisy, a wysokie sumy ubezpieczenia dają naprawdę duże poczucie bezpieczeństwa. W przypadku asysty przy dochodzeniu odszkodowań nie ryzykujemy też zapłaty zwykle niemałej prowizji, a ochrona niezależnie od wariantu obejmuje też umowy zawierane na co dzień - sprzedaży czy bankowe.