Ubezpieczenia dla stomatologów

zdjęcia artykułu 1
2018-09-25 01:55 | Opublikował: Administrator
Pełna ochrona praktyki lekarskiej i majątku dentysty.

Niełatwy zawód stomatologa i stojąca za nim odpowiedzialność wymaga szczególnie starannego podejścia do kwestii ubezpieczeniowych. Zarówno jeśli chodzi o ochronę samego zawodu przed odpowiedzialnością cywilną (OC), jak też jego majątku, zdrowia i życia. Nasza oferta dla lekarzy dentystów łączy ze sobą kompleksowość, możliwość optymalnego dostosowania zakresu ochrony do indywidualnych potrzeb oraz optymalną relację limitów świadczeń do składki. Dzięki niej każdy stomatolog będzie mógł nieść pomoc pacjentom bez obaw o konsekwencje nieprzewidzianych zdarzeń.

Obowiązkowe i dobrowolne OC lekarza dentysty

Finansowe zabezpieczenie przed odpowiedzialnością cywilną jest obecnie ustawowym obowiązkiem każdego stomatologa i opiewa na sumę 200 000 euro, ale warto mieć na uwadze ograniczenia tej formuły. Obowiązkowe OC lekarza dentysty nie uchroni go przed zniszczeniem mienia pacjenta, skutkami szkód w wynajmowanym lokalu czy też błędów powstałych podczas wykonywania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Zwłaszcza te drugie, cieszące się coraz większą popularnością wymagają ochrony dodatkowej w postaci specjalistycznego ubezpieczenia obejmującego zabiegi, takie jak m.in.:

  • wybielanie zębów
  • zakładanie licówek
  • korekta kształtu zębów
  • wykonywanie koron
  • zakładanie aparatów ortodontycznych

Ubezpieczeniem dobrowolnym mogą zostać objęci zarówno dentyści prowadzący własną praktykę stomatologiczną (uzupełniając tym samym obowiązkowe OC), jak też pracujący na etacie w placówkach opieki zdrowotnej.

Ubezpieczenie gabinetu, majątku, zdrowia i życia stomatologa

OC stomatologa to ważny, ale nie jedyny element pakietu ubezpieczeń dla przedstawicieli tej branży. W ramach oferty ochronę można uzupełnić o poszczególne ubezpieczenia:

Ochrona przed HIV/WZW – świadczenia w przypadku przypadkowego kontaktu z materiałem zakaźnym poprzez np. zakłucia. Ubezpieczenie zrefunduje koszty badań, kuracji antyretrowirusowej ci wypłaci jednorazowe świadczenie w przypadku zachorowania.

Ochrona medyków na kontrakcie – ubezpieczenie dla lekarzy dentystów pracujących na kontrakcie, gwarantujące wypłatę świadczenia za każdy dzień niezdolności do pracy. Szczegóły tutaj.

Ochrona lokum dla medycyny – kompleksowe zabezpieczenie domu i mieszkania, a także gabinetu gdzie prowadzona jest działalność medyczna. Możliwe w wariancie od wszystkich ryzyk lub wybranych przez zainteresowanego lekarza. Rozszerzalne o usługi assistance i OC w życiu prywatnym.

Ochrona życia i zdrowia – świadczenia podobne charakterem do ochrony grupowej, w tym m.in. na wypadek śmierci, pobytu w szpitalu, uszczerbku na zdrowiu czy utraty zdolności do pracy ubezpieczonego.

Ochrona prawna – ubezpieczyciel bierze na siebie ciężar organizacji i opłacenia usług prawniczych na wypadek sporu prawnego związanego z życiem zawodowym i prywatnym. Tak w sprawach cywilnych jak i karnych.