Beztroskie dzieciństwo z UNIQA

zdjęcia artykułu 1
2018-10-08 01:51 | Opublikował: Administrator
Ubezpieczenie, które zapewni wsparcie w razie choroby naszych pociech.

Beztroskie dziecko jest ubezpieczeniem mającym na celu zapewnienie skutecznej ochrony dziecka począwszy od najmłodszych lat życia. W przypadku jego ciężkiej choroby lub wypadku rodzice zyskują dostęp do szerokiego pakietu świadczeń i usług assistance medycznego, dzięki czemu jego powrót do pełni zdrowia następuje najszybciej jak to możliwe.

Najważniejsze cechy ubezpieczenia Beztroskie Dziecko

Ubezpieczenie ma za zadanie wesprzeć rodziców na wypadek, gdy ich dzieciom przydarzy się poważna choroba lub wypadek. Leczenie w tym wypadku często wiąże się nie tylko z poświęceniem czasu, ale przede wszystkim poważnymi kosztami, bo na zdrowiu dziecka przecież nie zamierzamy oszczędzać.  Wsparcie rozumiemy jako organizację i pokrycie kosztów niezbędnej pomocy na każdym etapie: od diagnostyki i specjalistycznych konsultacji, poprzez świadczenia za pobyty w szpitalu, aż po rehabilitację.

W ramach samego ubezpieczenia dostępne są trzy warianty, różniące się wysokością limitu świadczeń w przypadku poważnego zachorowania, poprzez stawkę za procentowy uszczerbek na zdrowiu czy też kwoty za każdy dzień pobytu w szpitalu. W najniższym wariancie ubezpieczenie nie obejmuje usług assistance.

Zalety ubezpieczenia i wysokość składki

Sama rozpiętość składki kształtuje się już od 19 zł (MiniOpieka), przez 39 zł (MidiOpieka) aż po 49 zł (MaxiOpeka). Warto zwrócić uwagę, że gdy polisa ma obejmować więcej niż jedno dziecko, składka wzrasta tylko za drugie, ulegając podwojeniu. Jednak, gdy jest ich troje lub więcej, wysokość składki wciąż pozostaje ta sama (od 38 do 98 zł).

Minimalny okres, na jaki zawierane jest ubezpieczenie to 5 lat, jednak polisa może trwać o wiele dłużej, gdyż dotyczy dzieci w wieku od 3 do 17 lat. Ankieta medyczna ani badania lekarskie nie są wymagane.